in banner

שיווק ומכירות

חטיבת השיווק של קבוצת רקח כוללת את פעילות חברת אופיר וכן את המותג "דרך חיים" - פעילות של ייבוא, אריזה, אבטחת איכות ושיווק של ויטמינים ומוצרים טבעיים המבוצעת החל משנת 2004 על ידי ויטאמד כחלק מהסכם ארוך טווח שבין ויטאמד ובין קופת חולים כללית. 

חטיבת השיווק והמכירות, באמצעות חברת הבת אופיר&שלפארם, מתמקדת בשלושה תחומים עיקריים במטרה לתת מענה מקיף וכולל לצרכי לקוחותינו בענף הפרמצבטי:

 • תחום הפארמה (תרופות מירשם Rx, ללא מירשם OTC, דרמוקוסמטיקה)
 • תחום הטבע והויטמינים.
 • תחום כללי (טואלטיקה, פארה רפואי, אביזרים רפואיים ועוד).


החטיבה משווקת ומוכרת את מוצרי חטיבת התעשייה, מייבאת סדרות מוצרים ייעודיים לשוק המקומי, ומייצגת שורה ארוכה של ספקים נוספים להם היא מעניקה שירותי שיווק ומכירות ו/או שירותי הפצה ייעודיים לשוק המקומי.

במסגרת החטיבה מתקיימת פעילות יבוא, שיווק מכירה והפצה של תרופות, קוסמטיקה, טואלטיקה, מוצרים רפואיים. 

בנוסף מעניקה החטיבה שירותי שיווק מכירה ו/או הפצה לכ-50 ספקים נוספים (בהם: יוניליוור, דיפלומט, זר, שביט, סודות המזרח, דנשר, חוגלה, מינסטר פודקס, מנטה וכו') ומנהלת למעלה מ-3,000 מוצרים שונים. 

החטיבה מקיימת קשר רצוף עם לקוחותיה באמצעות מערך נרחב של סוכני מכירות ומערך טלפנות (CALL CENTER) המקיימים קשר יומי עם קהל לקוחות החברה.


תחום הפארמה

קבוצת רקח נמנית על יצרני התרופות הבודדים בארץ שמייצרים מיגוון רחב ביותר של תרופות.

סל המוצרים הפרמצבטיים שלנו מקיף ומגוון והוא משתרע על פני כל תחומי הטיפול העיקריים וצורות המינון. תרופות אלו (RX או OTC) נותנות מענה הולם ויעיל לבעיות רפואיות ב-23 תחומים תרפויטיים שונים, לדוגמה:

pharmatable


בנוסף לתרופות מרשם ותרופות ללא מרשם מייצרת הקבוצה מיגוון מוצרים דרמוקוסמטיים רפואיים לטיפול וטיפוח העור כגון סדרת אוראדרם, דרמקול, אקווזום ואת הסדרה המובילה והוותיקה של מוצרי בייבי פסטה לתינוק ולאם.

מוצרי בייבי פסטה לתינוק ולאם מובילים את שוק משחות ההחתלה ומוצרי תינוקות מזה שנים רבות ונתמכים שיווקית בקמפיינים פרסומיים, בפעילות בנקודות המכירה ובטיפות חלב ובתי יולדות.

בחטיבה מתנהלת פעילות שיווק ענפה בתחום הפארמה המתמקדת במוצרי הליבה של הקבוצה, בהם:

 • סדרת בייבי פסטה לתינוקות 
 • סדרת אוראדרם לטיפול וטיפוח העור
 • תרופות ללא מרשם, בעיקר בתחום הדרמטולוגי
 • תרופות למחלות חורף: סירופים לטיפול בשיעול והצטננות, חום וכאבים, נזלת, כאבי שרירים ומיפרקים
 • תרופות למחלות קיץ: משחות וג'לים לכוויות, עקיצות וגירויי עור, לטיפול בפטריות, לבעיות במערכת העיכול ועוד.
 • תרופות עיניים: טיפות למצבי יובש, אדמומיות, צריבה וגירויים בעיניים, דמעות מלאכותיות, משחות לזיהומים בעיניים, גלאוקומה, תגובות אלרגיות בעיניים.


הפעילות השיווקית מגוונת ומכוונת לצרכני הקצה וללקוחות B2B תוך שימוש באמצעי פרסום מגוונים (מדיה המונית, פעילות במרחב המקוון, חומרי תעמולה, פרסום בנקודות המכירה, הפצת חומרים מקצועיים לקהיליית הפארמה, וייזום מבצעי מכירות בצד פעילות ענפה של מערך סוכני השטח ומערך הטלפנות).


תחום הטבע והוויטמינים

בשנים האחרונות, חלה עלייה חסרת תקדים במודעות לאורח חיים בריאותי, ואיתה גם עלייה במודעות לחשיבות תוספי התזונה, ויטמינים ומינרלים, צמחי מרפא ועוד. 

תוספי התזונה משמשים אמצעי עזר לריפוי, ומסייעים במניעה ובטיפול במחלות ובמצבים שונים בהתאם לגיל, זאת כשהם מגובים בעשרות מחקרים שנעשים ברחבי העולם.

פעילות החטיבה בתחום הויטמינים מתפרשת על פני שני תחומים עיקריים:


פעילות במסגרת המותג "דרך חיים"

פעילות ייבוא, שיווק, מכירה והפצה של ויטמינים ותוספי מזון המשווקים בלעדית ע"י ויטאמד לשירותי בריאות כללית תחת המותג "דרך חיים" ע"י צוות ייעודי ובמסגרת הסכם ארוך טווח שקיים בין הצדדים. 

סל המוצרים כולל ויטמינים, מולטי-ויטמינים, מוצרים המבוססים על עשבי מרפא, מינרלים ותוספי מזון. 

פעילותה של ויטאמד מתמקדת באבטחת איכות של המוצרים, תיווי ואריזה לפי תקנות משרד הבריאות, שיווק, פרסום ותעמולה.

 • סדרת "דרך חיים" מקבוצת "כללית", הושקה לפני כ- 11 שנים ומאז הפכה להיות אחת הסדרות המובילות בתחום תוספי התזונה בישראל.
 • הסדרה כוללת ויטמינים, מינרלים וצמחי מרפא, וכן קו של קרמים קוסמטיים טבעיים.
 • תוספי התזונה של "דרך חיים" מיוצרים בחברת NBTY החברה המובילה בתחום תוספי התזונה בארצות הברית, והפועלת תחת סטנדרטים מחמירים של מנהל המזון והתרופות האמריקאי( FDA) ותחת תקנות אבטחת איכות (GMP).
 • כמו כן המוצרים מאושרים ע"י ועדות מומחים של הכללית.
 • מוצרי דרך חיים נמכרים בבתי המרקחת של שירותי בריאות כללית בלבד, ובהנחה של עד 50% ללקוחות כללית מושלם ופלטינום. 
 • כל המוצרים של "דרך חיים" כשרים בהשגחת הרבנות הראשית בחיפה, ועל חלקם יש הכשר בהשגחת חוג חתם סופר.

  לפירוט המוצרים ותחומי הפעילות במסגרת דרך חיים: http://www.derech-haim.co.il


  פעילות ייצור, ייבוא, שיווק מכירה והפצה של ויטמינים לשוק הפרטי בישראל

  במסגרת זו משווקת החטיבה מגוון רחב של מוצרי ויטמינים לשוק הפרטי (בתי מרקחת, רשתות פארם ובתי טבע) ויטמינים ותוספי תזונה המיוצרים על ידי חטיבת הייצור (ויטאמד) או מיובאים על ידה לישראל. המותג המוביל בהקשר זה הינו המותג NATURE BAUNTY , המיוצר על ידי חברה אמריקאית מובילה וכולל, בצד סדרה רחבה של ויטמינים, את המותג המובילESTER C (ויטמין C בנוסחה ייחודית המשווק על ידי החטיבה בישראל).
  עוד משווקת הקבוצה בלעדית את סדרת מוצרי הטבע מבית "סודות המזרח", הכוללים את המותג 'תה טיבטי' בצד מוצרי טבע רבים נוספים.
  במהלך השנים צברה החטיבה ניסיון עשיר ומגוון בתחום הטבע והוויטמינים תוך שהיא מרכזת פעילות שיווק ומכירה נרחבת של מותגים מובילים בשוק הישראלי ואנו מאמינים כי תחום זה ימשיך לשמש כאחד ממנועי הצמיחה העתידיים של הקבוצה.

 

תפריט ראשי